Ceskylogo grå

Domare Filip Johnsson, kennel Dainty´s         

BIS valp Sellandafjalls Loove

Vinnare av Palmis vandringspris valp Chesski Enja Vivre Est

BIS junior Chesski Diza Dofina

BIS unghund CC´s Dry Martini

.........................................................................................................

VALPAR 4 - 6 MÅNADER HANAR
1. HP BIR Sellandafjalls Loove
Ägare: Mia & Michael Svärd

VALPAR 4 - 6 MÅNADER TIKAR
1. HP BIM Tarnmas Celtic Rose
Ägare: Inga Hasselmark Wahlund

2. HP Sellandafjalls Lava
Ägare: Mia & Michael Svärd
 

.........................................................................................................

JUNIOR HANE
1. HP BIM Sellandafjalls Harald
Ägare: Mia Svärd & Jenny Joelsson
 

2. HP Chesski Douglaz De Bortoli
Ägare: Rose-Marie Axbard

3. HP Sellandafjalls Ian
Ägare: Mia & Michael Svärd
 

4. HP Pepitahill´s Figaro Filur
Ägare: Camilla Edin
 

HP Chesski Dante Decero
Ägare: Viveca Stensén

.........................................................................................................

UNGHUND HANE
1. HP BIR CC´s Dry Martini
Ägare: Helena Fernlund
 

2. HP Off The Blue Hunter
Ägare: Margareta Gamma
 

.........................................................................................................

JUNIOR TIK
1. HP BIR Chesski Diza Dofina
Ägare: Margareta Bergström

2. HP Pepitahill´s Fina Flora
Ägare: Carina Hill

.........................................................................................................

UNGHUNDAR TIK
1. HP BIM Kashvi Day Break
Ägare: Agnieszka Carlsson

.........................................................................................................

ÖPPEN TIK
1. HP Hummeluras Birka
Ägare: Kajsa Kjörnsberg

2. HP CC´s Caipirinha
Ägare: Cecilia Holmgren

3.  HP Sellandafjalls Perla
Ägare: Cecilia Wittorp

4. Pepitahill´s Duzina Duva
Ägare: Carina Hill

CC´s Blue Moon
Ägare: Anette Mannerfors
 

Hummeluras Ciri
Ägare: Kajsa Kjörnsberg
 

Sellandafjalls Elva
Ägare: Jenny Joelsson
 

.........................................................................................................

Vinnare av Palmis vandringspris veteran Ch Sellandafjalls Idunn

BIS och vinnare av Peckas vandringspris Nartoun Reca Cenek

Avelsklass
BIS Sellandafjalls Idunn

Uppfödaregrupp
BIS kennel Chesski

.........................................................................................................

VALPAR 6 - 9 MÅNADER TIKAR
1. HP BIR Chesski Enja Vivre Est
Ägare: Vivi-Ann Berg
 





 

.........................................................................................................

ÖPPENKLASS HANE
1. Pepitahill´s Chaplin
Ägare: Suzanne Norman Berg

.........................................................................................................

CHAMPION HANE
1. HP SE UCH CZ UCH Nartoun Reca Cenek
Ägare: Carina Hill

2. HP SE UCH Sellandafjalls Zezil
Ägare: Lena Wickman

.........................................................................................................

BÄSTA HANE
1. Nartoun Reca Cenek
 
2. Sellandafjalls Harald
 
3. CC´s Dry Martini

4. Off The Blue Hunter

.........................................................................................................

CHAMPION TIK
1. HP BIS-2 SE UCH Chesski Aili Ad Astra
Ägare: Ann-Catrin Hultstrand

2. HP NO UCH NORD JV-15 SE V-16 SE UCH Chesski Bea Bolgheri
Ägare: Ann-Catrin Hultstrand

3. HP SE UCH JWW-14 Sellandafjalls Smilla
Ägare: Mia & Michael Svärd
 

4. HP SE UCH Sellandafjalls Zigrid
Ägare: Mia & Michael Svärd
 

SE UCH Sellandafjalls Belka
Ägare: Anita Eklund

SE UCH Ysabeau Vom Silberbach
Ägare: Maragareta Gamma

.........................................................................................................

VETERAN TIK
1. HP BIR SE UCH Sellandafjalls Idunn
Ägare: Mia & Michael Svärd

.........................................................................................................

BÄSTA TIK
1. Chesski Aili Ad Astra

2. Chesski Bea Bolgheri

3. Sellandafjalls Smilla

4. Sellandafjalls Zigrid

.........................................................................................................

Avelsklass
1. HP Sellandafjalls Idunn
med S. Zezil + S. Perla + S. Smilla + S Zigrid
 

2. HP Nartoun Reca Cenek med Chesski Douglaz De Bortoli + CC´s Dry Martini + Chesski Diza Dofina

Uppfödargrupp
1. HP kennel Chesski
med C. Douglaz De Bortoli + C. Diza Dofina + C. Aili Ad Astra + C. Bea Bolgheri
 

2. HP kennel Sellandafjalls med S. Harald + S. Ian + S. Smilla + S. Zigrid + S. Idunn

Kom som du är
1. Östen Alm med Sellandafjalls Mysak

Barn med hund
Alma med WiFi
Hampus med Birka
Hugo med Ciri

Ceskyrace
Vinnare var Jonte

Olivia

Vooppii

Ina

Ciri

Matcha din hund
1 Alma Holmgren med WiFi & Cocos

Sune

Kaxig

Birka

Selma

Olga

Affi