Ceskylogo grå

Domare Filip Johnsson, kennel Dainty´s         

BIS valp Sellandafjalls Loove

Vinnare av Palmis vandringspris valp Chesski Enja Vivre Est

BIS junior Chesski Diza Dofina

BIS unghund CC´s Dry Martini

Vinnare av Palmis vandringspris veteran Ch Sellandafjalls Idunn

BIS och vinnare av Peckas vandringspris Nartoun Reca Cenek





 

Avelsklass
BIS Sellandafjalls Idunn

Uppfödaregrupp
BIS kennel Chesski

VALPAR 4 - 6 MÅNADER HANAR
1. HP BIR Sellandafjalls Loove
Ägare: Mia & Michael Svärd

VALPAR 4 - 6 MÅNADER TIKAR
1. HP BIM Tarnmas Celtic Rose
Ägare: Inga Wahlund

2. HP Sellandafjalls Lava
Ägare: Mia & Michael Svärd

VALPAR 6 - 9 MÅNADER TIKAR
1. HP BIR Chesski Enja Vivre Est
Ägare: Vivi-Ann Berg

JUNIOR HANE
1. HP BIM Sellandafjalls Harald
Ägare: Mia Svärd & Jenny Joelsson

2. HP Chesski Douglaz De Bortoli
Ägare: Rose-Marie Axbard

3. HP Sellandafjalls Ian
Ägare: Mia & Michael Svärd

4. HP Pepitahill´s Figaro Filur
Ägare: Camilla Edin

Chesski Dante Decero
Ägare: Viveca Stensén

UNGHUND HANE
1. HP BIR CC´s Dry Martini
Ägare: Helena Fernlund

2. HP Off The Blue Hunter
Ägare: Margareta Gamma

ÖPPENKLASS HANE
1. Pepitahill´s Chaplin
Ägare: Suzanne Norman Berg

CHAMPION HANE
1. HP SE UCH CZ UCH Nartoun Reca Cenek
Ägare: Carina Hill

2. HP SE UCH Sellandafjalls Zezil
Ägare: Lena Wickman

BÄSTA HANE
1. Nartoun Reca Cenek
 
2. Norkinstein Harald
 
3. CC´s Dry Martini

4. Off The Blue Hunter
 

JUNIOR TIK
1. HP BIR Chesski Diza Dofina
Ägare: Margareta Bergström

2. HP Pepitahill´s Fina Flora
Ägare: Carina Hill

UNGHUNDAR TIK
1. HP BIM Kashvi Day Break
Ägare: Agnieszka Carlsson

ÖPPEN TIK
1. HP Hummeluras Birka
Ägare: Kajsa Kjörnsberg
 
2. HP CC´s Caipirinha
Ägare: Cecilia Holmgren
 
3.  HP Sellandafjalls Perla
Ägare: Cecilia Wittorp

4. Pepitahill´s Duzina Duva
Ägare: Carina Hill

CC´s Blue Moon
Ägare: Anette Mannerfors

Hummeluras Ciri
Ägare: Kajsa Kjörnsberg

Sellandafjalls Elva
Ägare: Jenny Joelsson

CHAMPION TIK
1. HP BIS-2 SE UCH Chesski Aili Ad Astra
Ägare: Ann-Catrin Hultstrand

2. HP NO UCH NORD JV-15 SE V-16 SE UCH Chesski Bea Bolgheri
Ägare: Ann-Catrin Hultstrand

3. HP SE UCH JWW-14 Sellandafjalls Smilla
Ägare: Mia & Michael Svärd

4. HP SE UCH Sellandafjalls Zigrid
Ägare: Mia & Michael Svärd

SE UCH Sellandafjalls Belka
Ägare: Anita Eklund

SE UCH Ysabeau Vom Silberbach
Ägare: Maragareta Gamma

VETERAN TIK
1. HP BIR SE UCH Sellandafjalls Idunn
Ägare: Mia & Michael Svärd

BÄSTA TIK
1. Chesski Aili Ad Astra

2. Chesski Bea Bolgheri

3. Sellandafjalls Smilla

4. Sellandafjalls Zigrid

Avelsklass
1. HP Sellandafjalls Idunn
med S. Zezil + S. Perla + S. Smilla + S Zigrid

2. HP Nartoun Reca Cenek med Chesski Douglaz De Bortoli + CC´s Dry Martini + Chesski Diza Dofina

Uppfödargrupp

1. HP kennel Chesski
med C. Douglaz De Bortoli + C. Diza Dofina + C. Aili Ad Astra + C. Bea Bolgheri

2. HP kennel Sellandafjalls med S. Harald + S. Ian + S. Smilla + S. Zigrid + S. Idunn

Kom som du är Östen Alm med Sellandafjalls Mysak

Barn med hund
Alma med WiFi
Hampus med Birka
Hugo med Ciri